Atrakcje dla dzieci w Szczecinie

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie

Szczecin warto odwiedzić z wielu powodów. Jedni powiedzą, że przyjeżdżają tu dla Wałów Chrobrego, stoczni czy Zamku Książąt Pomorskich? Jeszcze inni wskazują na niezwykły budynek filharmonii, a pozostali na najstarsze kino świata Pionier 1907. Miasto ma turystom bardzo dużo do zaoferowania. Jeszcze więcej może jednak zaproponować najmłodszym. Sprawdź jakie są najciekawsze atrakcje dla dzieci w Szczecinie i które z nich warto odwiedzić. 

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – wyrusz statkiem w piękny rejs

Wycieczka statkiem ucieszy w szczególności miłośników morskich klimatów. Od końca marca aż do początku września można wybrać się w rejs po porcie i stoczni w Szczecinie. Zwiedzający mają do wyboru aż pięć różnych tras. Jedne z nich są krótsze i zajmują tylko sześćdziesiąt minut, a inne trwają dłużej, bo nawet trzy godziny. Podczas wycieczki, dorośli mogą ze wszystkich stron obejrzeć port i stocznię, a w tym czasie dzieci mogą wcielić się rolę małych marynarzy i cieszyć się niezwykłym rejsem.

Zwiedzanie Szczecina – w poszukiwaniu Gryfusów

Wrocław słynie z krasnali, a Szczecin ma swoje Gryfusy! Od lipca 2020 w Szczecinie można znaleźć 10 kolorowych figur, które są symbolem miasta. Doskonałą atrakcją dla dzieci w Szczecinie będzie zorganizowanie wyprawy. Podczas której najmłodsi w różnych częściach miasta będą szukać Gryfusiów, bo tak pieszczotliwie nazwali je mieszkańcy. Dwa Gryfusy znajdują się przy Alei Kwiatowej, po jednym przy Łasztowni, na Placu Grunwaldzkim, na Jasnych Błoniach. Przed Urzędem Miasta, obok Galaxy, na Placu Lotników, obok Zamku Książąt Pomorskich i przy Rektoracie US. Małym odkrywcom życzymy powodzenia w poszukiwaniu kolorowych bohaterów!

Atrakcje Szczecina – całodniowa zabawa w Kids Arenie

Niezwykle ciekawą atrakcją dla dzieci w Szczecinie jest Kids Arena znajdująca się przy ul. Staszica. W obiekcie znajduje się aż 16 namiotów sferycznych, w których odbywają się różne aktywności dla najmłodszych. Dzieci mogą pobawić się na nadmuchiwanej zjeżdżalni, na torach przeszkód, powspinać się na mini ściance wspinaczkowej, czy wcielić się w rolę profesjonalnych piłkarzy na boisku do piłki nożnej. Oprócz stałych atrakcji, w Kids Arenie czasami odbywają się również warsztaty kulinarne, artystyczne oraz naukowe, podczas których dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale również zdobywają nowe przydatne umiejętności.

Rozrywka dla dzieci w Szczecinie – majsterkowanie w Robótkowie

Będąc w Szczecinie z dzieckiem nie sposób ominąć niezwykle ciekawej atrakcji, czyli Robótkowa. Dzieci, które odwiedzają pracownie mogą dowoli majsterkować i tworzyć to co tylko przyjdzie im do głowy. Oczywiście z pomocą dorosłych, którzy sprawią, że każdy szalony pomysł będzie możliwy do zrealizowania. Dodatkowo, każde dziecko może zabrać ze sobą to, co udało mu się zrobić. Udział w zajęciach to idealny sposób na odkrycie w sobie kreatywności i wykonanie własnej świeczki, zakładki do książki, zrobienie mydełka czy nawet własnego kubka.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – Escape Room dla najmłodszych

Mali odkrywcy i poszukiwacze przygód z pewnością ucieszą się z wizyty w Escape Me, czyli escape roomie dla najmłodszych gości. Podczas tej aktywności będą ścigać się z czasem, rozwiązując łamigłówki i intrygujące zagadki. Motywem przewodnim pokoju zagadek może być Harry Potter lub Władcy Pierścieni, w zależności od preferencji małych gości. Do jednego pokoju może wejść od 2 do 5 osób.

Szczecin z dziećmi – Majorka w Szczecinie

Niektórzy nazywają go Majorką w Szczecinie, ale jego prawdziwa nazwa to Arkonka. Mowa o kompleksie rekreacyjnym przeznaczonym dla dzieci i dorosłych. W obiekcie dostępne są różne baseny, gejzery, place zabaw i liczne zjeżdżalnie, czyli to co najmłodsi lubią najbardziej. Co więcej, obiekt oferuje również grę w tenisa, badmintona oraz siatkówkę, a po zakończonej zabawie, w specjalnie przygotowanej przestrzeni, można rozpalić grilla i posilić się po udanej zabawie.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – gry drużynowe

Każdy, kto grając w bilard myśli sobie, że wygodniej byłoby mu grać bez kijka, powinien wybrać się do KoBi w Szczecinie. To niezwykłe miejsce łączy dwa sporty – bilard oraz piłkę nożną. Do przesuwania bil używa się więc własnych nóg! Nazwa obiektu pochodzi właśnie od słów „kopnij bilę”. W grze mogą wziąć udział zarówno dzieci jak i dorośli, dlatego jest to świetna alternatywa na spędzenie rodzinnego weekendu czy popołudnia. Kolejną ciekawą atrakcją dla dzieci w Szczecinie jest Dragon Laser Tag. W tym miejscu można poczuć się niczym bohater jednej z gier komputerowych. Za pomocą laserowych pistoletów użytkownicy strzelają do opasek umieszczonych na głowach przeciwnika. Wygrywa ta drużyna, która odda najwięcej celnych strzałów. Grę można przeprowadzić w sali wojskowej lub miejskiej, w zależności od preferencji i zainteresowań graczy.

Atrakcje Szczecin – wskocz do Jump Szczecin

Przy ul. Mieszka I w Szczecinie mieści się park trampolin, w którym świetnie bawią się zarówno dzieci, które mogą wykorzystać swoje nielimitowane pokłady energii oraz dorośli, którzy mogą czuć się tam niczym beztroscy kilkulatkowie. Dla początkujących przygotowany jest basen z miękkimi gąbkami, dla miłośników gier drużynowych boisko do koszykówki i siatkówki, a dla prawdziwych śmiałków pojedynek na belkach. Niezależnie od wybranej atrakcji, w Jump Szczecin zabawa będzie bardzo udana.

Szczecin atrakcje turystyczne – Gokartowa przygoda

Starsze dzieci, które skończyły już 8 lat i mają 130 cm wzrostu mogą wziąć udział w prawdziwym wyścigu gokartów. Tor w Szczecinie został okrzyknięty najlepszym w Europie, dlatego każdy kto go odwiedza, może mieć pewność, że zabawa będzie udana. Tor w hotelu Silver posiada 20 aut dla dorosłych i 5 dla dzieci oraz tandem, który umożliwia wspólną przygodę dziecka z opiekunem. W tandemie może jechać dziecko, które jeszcze nie ma 8 lat.

Szczecin atrakcje – Toys Garden

Toys Garden w Szczecinie to doskonała atrakcja dla całej rodziny. W obiekcie znajduje się wiele stref tematycznych, które umożliwiają świetną zabawę, niezależnie od zainteresowań. Dla najmłodszych przeznaczono plac zabaw z piaskownicą i huśtawkami, dla nieco starszych pole do minigolfa, ogromne szachy i warcaby czy paintball. Miłośnicy sportów wodnych mogą pokusić się o wypożyczenie kajaków, rowerów wodnych czy łódek lub zorganizowanie rodzinnego grilla na łonie natury.

Atrakcje Szczecin – warsztaty tematyczne dla dzieci

Szczecin to miasto, które oprócz stałych atrakcji ma do zaoferowania również wiele cyklicznych warsztatów o bardzo różnej tematyce. Przykładem aktywności są zajęcia „Baw się i buduj”, podczas których dzieci w wieku 5 – 12 lat mogą wcielić się w rolę małych architektów i zbudować z klocków wielkie wieżowce, małe domki lub to co tylko przyjdzie im do głowy. Nad wszystkim czuwają dorośli, którzy w razie potrzeby służą pomocą. Dla wszystkich zafascynowanych chemią i fizyką Muzeum Narodowe ma do zaoferowania coś specjalnego! W każdą niedzielę dzieci mogą wziąć udział w pokazach eksperymentów, do których używany jest ciekły azot, metan i wiele innych substancji, które z pewnością zrobią na dzieciach duże wrażenie. Na małych filozofów, w Muzeum Narodowym w Szczecinie czekają filozoficzne dyskusje. Każde dziecko, które skończyło 7 lat może porozmawiać o ciekawości świata oraz o tym jak ona powstaje. Podczas warsztatów dzieci bazują na książce „Bajki filozoficzne” Michaela Piquela.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – bajkowe seanse i sensoplastyka

Kino Helios z myślą o najmłodszych mieszkańcach oraz turystach Szczecina przygotowało filmowe poranki, podczas których w soboty i niedziele dzieci wraz z rodzicami mogą wziąć udział w bajkowych seansach. Co więcej, po filmie na gości czeka mnóstwo aktywności i konkursów z nagrodami. Kolejną niezapomnianą atrakcją dla dzieci w Szczecinie są zajęcia Sensoplastyki. Zabawa jest przeznaczona dla wszystkich dzieci, nawet tych które jeszcze nie ukończyły 1. roku życia. Podczas warsztatów najmłodsi za pomocą różnych, ekologicznych materiałów plastycznych oraz spożywczych poznają świat, bawiąc się fakturami, barwami, i teksturami.

Zwiedzanie Szczecina dla miłośników adrenaliny

Wszyscy śmiałkowie, którym wspinaczka nie straszna powinni wybrać się do parku linowego Tarzania w Szczecinie. Na gości czeka aż 7 różnych tras o kilku poziomach zaawansowania z wieloma ciekawymi przeszkodami. Wśród naziemnych atrakcji można wyróżnić: ściankę wspinaczkową, pal Buszmena, czyli drewnianą kłodę, po której można się wspinać, ściankę z bali oraz pochylnię, która zachwyci szczególnie najmłodsze dzieci. Przeszkód wiszących jest o wiele więcej. Najciekawsze z nich to tyrolka, za pomocą, której można zjechać na linie niczym leśny człowiek. Skok na siatkę i skok Tarzana, czyli przemieszczenie się na linie pomiędzy drzewami. Są również trapezy, złośliwe belki, strzemiona, meandrujące pale, falochron, wirujące łopatki, most zwodzony i wiele innych. Brzmi niesamowicie? Na wysokości jest jeszcze ciekawiej! Park linowy Tarzania jest otwarty od kwietnia do listopada, od 11:00 do 19:00.

Szczecin z dziećmi – wizyta w cukierkowym muzeum

Wszyscy mali turyści, którzy odwiedzają miasto, powinni wybrać się do niezwykłej atrakcji dla dzieci w Szczecinie, czyli cukierkowego muzeum. Pełna nazwa to Be Happy Sweet Art & Illusion Museum. Wystrój obiektu jest stylizowany na pinup, a najmłodsi goście mogą skorzystać w nim z wielu słodkich atrakcji. Ściany z cukierków, dekoracje z wafelków, ze ścian wystają lody, a basen jest wypełniony piankami marshamllow, czy to nie brzmi jak najlepsza bajka na świecie? Co więcej, muzeum oferuje również atrakcje z iluzjami optycznymi, osiem pokoi z lustrami i pokój z huśtawkami.

Atrakcje w Szczecinie dla aktywnych

Wszyscy, którzy wolą spędzać czas aktywnie powinni skorzystać z niesamowitej atrakcji dla dzieci w Szczecinie – Wrotkarni Rolling Wings. To jedyne takie miejsce w mieście, w którym na moment można przenieść się do lat 80. Wszystko za sprawą zwariowanego wystroju obiektu, świateł i muzyki. Wystarczy wypożyczyć wrotki i można rozpocząć zabawę. Szczecin ma również do zaoferowania atrakcję dla miłośników jazdy na nartach. W SkiPark można korzystać ze stoków o każdej porze roku. Jedynym w swoim rodzaju obiektem w Szczecinie jest Little Gym, czyli siłownia dla dzieci. Bawić się tam mogą dzieci już od 4. miesiąca życia aż do 12 lat. Niezwykłe, kolorowe konstrukcje zachęcają do sportowej zabawy.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – dla miłośników jedzenia

Bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci w Szczecinie są warsztaty kulinarne Cuda Celestyny. Podczas których mali uczestnicy mogą sami przygotować proste potrawy i przez moment poczuć się jak sam Masterchef. A dla tych, którzy zamiast gotować wolą konsumować, w Szczecinie stworzono specjalne miejsce o nazwie Zabawa& Kawa. Dzieci mogą bawić się na dużej konstrukcji ze zjeżdżalnią i basenem z kulkami, a w tym czasie rodzice mogą skosztować pysznej kawy, koktajlu czy wspaniałego ciasta. Dodatkowym atutem tego miejsca jest piękny wystrój, który sprawia, że aż nie chce się stamtąd wychodzić.