Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie 1 marca

Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego w Szczecinie 1 marca

Przygotujcie się na niecodzienne wydarzenie, które zagości w Szczecinie już 1 marca. Mowa o Międzynarodowym Dniu Przewodnika Turystycznego. Impreza ta, zorganizowana przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników, cieszy się ogromnym zainteresowaniem od 2013 roku. Tegoroczna, dwunasta edycja eventu będzie miała charakter historyczny i odbędzie się pod hasłem „Z archiwum Sz.”. Pamiętajmy, że rezerwacja miejsc jest konieczna ze względu na ograniczoną ilość osób, które mogą zwiedzać pewne obiekty. Od 19 lutego można rezerwować bezpłatne bilety zarówno online jak i osobiście w Centrum Informacji Turystycznej od godziny 10:00.

Podczas dnia zwiedzania Szczecinu, początek zaplanowano na godzinę 11:00 na placu Lotników. Każde zwiedzanie zakończy się koncertem organowym w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godzinie 14:30. Niemniej jednak, niektóre grupy będą zwiedzały obiekty usytuowane trochę dalej od centrum, dlatego zapraszamy do śledzenia informacji dotyczących tras i ich przebiegu.

Podczas XII edycji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, 30 przewodników z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników postara się przybliżyć mieszkańcom oraz turystom Szczecin, jego historię, ciekawostki i tajemnice. W planach jest zwiedzanie aż 31 tras w 34 grupach, które obejmują takie miejsca jak niedawno otwarte Centrum Solidarności „Stocznia”, czy też trudno dostępne obiekty jak zakamarki Urzędu Wojewódzkiego, Marszałkowskiego i Miejskiego, czy obiekty przemysłowe jak EcoGenerator czy Browar Bosman – informuje prezes stowarzyszenia, Maciej Dobromilski.

Dobromilski dodaje: „Nie zapominamy o najmłodszych – dla nich przygotowaliśmy możliwość zobaczenia kulisów Teatru Lalek „Pleciuga” lub rodzinny „spacer literacki z ptakami”. Inna propozycja to rodzinny spacer z pruskim żołnierzem po byłych terenach twierdzy Szczecin.” Ponadto, tradycyjnie kilkanaście tras to pomysły autorskie przewodników. Będzie więc możliwość poznania miejsc związanych ze szczecińskimi masonami, katastrofami i wypadkami, napisów na fasadach starych budynków czy miejsc spoczynku znanych szczecinian na Cmentarzu Centralnym.